10 порад щодо вивчення польської

 

Порада перша.

Поставте перед собою мету.Наприклад, вивчити польську на початковому рівні. Планку для стрибка потрібно виставляти відповідно до можливостей атлета. Обережно з підсвідомістю, бо вона не любить некомфортних ситуацій. А саме: раніше вставати, напружувати мозок, конспектувати, виконувати вправи, пропускати улюблені серіали, забувати поїсти. І це все ради чого? Щоб навчитися….(читати польською, китайською, німецькою; вести блог; і тд. ) -виберіть потрібну відповідь.

Порада друга.

Вчитися треба з відповідним навантаженням. Якщо ви у перший день у тренажерному залі (ще там не була) залишите всі сили, то більше туди не зявитесь. Важкі гантелі залишіть на потім.

Порада третя.

Початківцям слід зробити наступні кроки.

а) Вивчіть алфавіт, навчіться читати літери та двознаки. Практикуйте у читанні простих віршів, гуморесок, загадок. Вивчіть слова пісні, або навчіться співати…

б) Переходьте до простих текстів, вивчивши слова із певних лексичних тем, наприклад: «Сім`я»,»Дім», «У лікаря», «Школа». (Ці тексти будуть у блозі на закладці «Тексти та вправи»).

в) Якщо вам важко дається матеріал, переходьте на сторінку «Для малечі» (ніхто не помітить).

г) Слідкувати за правильною вимовою, правильним перекладом слів.Оскільки багато слів у польській та українській мають подібні корені, незнайоме слово перекладіть самостійно, переконайтесь у правильності і ЗАНОТУЙТЕ!Зробіть свій словничок найбільш вживаних слів.Зверніть увагу на гіперпосилання біля віршів та текстів пісень на сторінках блогу-це звукова ілюстрація ( у моєму виконанні чи акторському).

Порада четверта.

Похваліться родині чи знайомим, що вивчаєте польську. Це відверне вас від капітуляції перед громіздким завданням. У розмові можете використовувати приказки, афоризми. Можна тост виголосити на польській…Ваша підсвідомість не буде мати аргументів, щоб вас «вчасно» спинити словами «ДОСТАТНЬО!».

Порада п`ята.

Апетит приходить під час їжі. Тому варто, використовуючи метод занурення, почати переглядати короткі сюжети чи слухати репортажі на теми, які вам цікаві. Підберіть розмови із повільним темпом.»Виловлюйте» знайомі слова (це додасть вам упевненості) та незнайомі, щоб записати їх у словник. На закладці «Гостинці» є гіперпосилання. Скористайтеся ними.Сподобалось (смачно)-прокоментуйте.

Порада шоста.

Вчіться постійно. Вистачає кілька слів, словосполучень, речень- це поступ.Знання накопичуються, навіть мимоволі.

Порада сьома.

Спілкуйтесь на польській мові. Листуйтеся, шукайте в соціальній мережі одно(партійців)думців. Розмовляйте по Скайпу.

Порада восьма.

Багато читайте. У мене є література, але вона потребує сканування.Поділюся тим, що маю (станьте прихильником блогу-зареєструйтесь).

Недавно прочитала: 

«Księgę kodów podświadomości» Beaty Pawlikowskiej

«Sięgnij po swoje marzenia» Moniki Jankowskiej i Magdy Rodak

Книжки купляю в Польщі.

Порада дев`ята.

Ведіть постійний пошук інформації у мережі. За ключовими словами, наприклад :»rzeczownik», «wiersze»,»piosenka o miłości», які ви вже освоїли, можна знайти багато цікавого і корисного.

Порада десята.

Будьте позитивно налаштовані!
Будьте відважні! До відважних належить світ.
Діліться свої знаннями з іншими.
Будьте відкритими та безпосередніми!
Будьте легкими на підйом!
Вчіться усе життя!

 Згідно з Загальноєвропейськими Рекомендаціями мовної освіти виділяється 6 рівнів знання іноземної мови:

Рівень А1 – початковий

Людина, яка вивчає мову:

 • Розуміє та використовує знайомі щоденні вирази та найбільш вживаніі фрази, що спрямовані на задоволення конкретних потреб.
 • Може представити себе та інших та може задавати питання щодо особистих деталей та відповідати на них. Наприклад, про місце проживання, знайомих та про речі, що він(вона) має.
 • Може взаємодіяти найпростішим способом, якщо інша людина говорить повільно та чітко і готова допомогти.

Рівень А 2 – початковий досвідчений.

Людина, яка вивчає мову:

 • Розуміє речення та вирази, що часто використовуються в областях безпосереднього стосунку (наприклад, основну особисту та сімейну інформацію, покупки, місцева географія, працевлаштування).
 • Може спілкуватись у простих та рутинних ситуаціях, що вимагають простого і прямого обміну інформацією на знайомі чи побутові теми.
 • Може описати у простих словах питання свого походження, найближче середовище та пояснити безпосередні потреби.

Для отримання Карти поляка та посвідки на проживання у Польщі достатньо володіти мовою на рівні А2.

Середній рівень В1

Людина, яка вивчає мову:

 • Розуміє основні ідеї простих чітких даних зі знайомих областей, що регулярно зустрічаються на роботі, в школі, на відпочинку, тощо.
 • Може спілкуватись в більшості ситуацій, що можуть виникнути під час подорожування в районі, де говорять на цій мові.
 • Може скласти зв’язне повідомлення на теми, які знайомі чи які відносяться до особистих інтересів.
 • Може описати враження, події, мрії, надії і прагнення, викласти і обґрунтувати свою думку та плани.

Рівень вище середнього В2

Людина, яка вивчає мову:

 • Розуміє основні ідеї складних текстів на абстрактні і конкретні теми, в тому числі технічні теми, що стосуються його(її)ї спеціалізації.
 • Може взаємодіяти з певною мірою побіжності та безпосередності, що робить регулярну взаємодію з носіями мови можливою без напруги для кожної з сторін.
 • Вміє робити чіткі, детальні повідомлення по широкому колу питань і може викласти свій погляд на основну проблему, показати переваги та недоліки різних варіантів.

Знання мови на рівні щонайменше В1 вимагається від учнів та студентів, які хочуть навчатися у польських ВНЗ.

Рівень С1 – просунутий

Людина, яка вчить мову

 • Розуміє широкий спектр складних і довгих текстів, розпізнає приховане значення.
 • Може висловлюватись вільно і безпосередньо, без особливих труднощів з підбором слів і виразів
 • Може використовувати мову гнучко та ефективно для соціальної, наукової і професійної діяльності.
 • Може створювати чіткий, добре структурований, детальний текст на складні теми, демонструючи володіння організаційними моделями, засобами зв’язку та об’єднанням елементів тексту.

Рівень С2 – досвідчений

Людина, яка вчить мову:

 • Розуміє практично все, що чула або читала.
 • Може узагальнити інформацію з різних усних та письмових джерел, поєднувати аргументи та думки у зв’язний текст.
 • Може висловлюватись безпосередньо, дуже вільно і точно, відрізняючи тонкі відтінки значень навіть в найскладніших ситуаціях.

Сертифікат знання мови на рівні С2 вимагається для працевлаштування у деяких видах професій, наприклад, у торгівлі нерухомістю та при вступі до медичних університетів.